źródło: meble-do-kuchni.blogspot.com

Jak urządzić kuchnię prowansalską?

Kiedy urządzamy swój wymarzony dom, staramy się szukać rozwiązań oryginalnych i nieszablonowych. Każde wnętrze powinno mieć swój klimat dostosowany do naszego indywidualnego gustu oraz naszych potrzeb. Szczególnie ważne jest odpowiednie urządzenie kuchni, gdyż spędzamy w niej naprawdę sporo czasu. Niezwykły klimat możemy stworzyć, gdy wybierzemy dla niej styl prowansalski.

źródło: meble-do-kuchni.blogspot.com

źródło: meble-do-kuchni.blogspot.com

Kuchnia w stylu prowansalskim powinna być jasna, a dzięki temu będzie lekka i przytulna. Delikatne barwy sprawią, że miło będzie się w niej przebywać i wykonywać poszczególne prace. W kuchni prowansalskiej można zatem stawiać na różne odcienie bieli oraz różne odcienie koloru żółtego, piaskowego, zielonego lub różowego. Celem nadrzędnym jest to, by kuchnia była rozświetlona, a tym samym optycznie powiększona.

źródło: meble-do-kuchni.blogspot.com

źródło: meble-do-kuchni.blogspot.com

Również meble muszą sprawiać, że kuchnia będzie lekka i naturalna. Meble muszą być zatem jasne i najlepiej, by były wykonane z drewna. To też sprawi, że kuchnia będzie przytulniejsza. Powinny być proste i niezbyt masywne. Meble mogą nawiązywać do stylu shabby chic – chodzi o ich celowe postarzanie.

źródło: smacznie.com.pl

źródło: smacznie.com.pl

Aby w kuchni stworzyć taki swojski klimat trzeba też zadbać o odpowiednie dodatki i dekoracje. W kuchni w stylu prowansalskim mogą pojawić się delikatne obrusy i zasłony- wzorzyste lub gładkie czy też wazony z kwiatami. Powinny się w niej pojawiać różne dzbanki, słoiki, wiklinowe ozdoby. Nie trzeba jednak przesadzać – warto by była prosta i naturalna. Taka kuchnia będzie pełna ciepła i rodzinnej atmosfery.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *