źródło: dom.pl

Jak urządzić dużą łazienkę?

Duża i przestronna łazienka to marzenie wielu osób. Takie wnętrze można zaaranżować bardzo ciekawie oraz niezwykle wygodnie. Dużą łazienką mogą się cieszyć właściciele apartamentów oraz własnych domów. Czym się jednak kierować podczas urządzania takiej łazienki?

źródło: dom.pl

źródło: dom.pl

Duża łazienka może być pomieszczeniem wielofunkcyjnym. Z pewnością znajdzie się w niej miejsce zarówno na wannę, jak i kabinę prysznicową. W przestronnej łazience można sobie pozwolić na dużą umywalkę lub nawet dwie osobne umywalki, sedes i bidet. Dzięki temu łazienka staje się bardzo praktyczna oraz wygodna. Możemy ją dostosować do naszych potrzeb oraz upodobań. W łazience nie musi panować chaos – poszczególne strefy można od siebie delikatnie oddzielić i zaznaczyć, gdzie znajduje się część sanitarna, a gdzie kąpielowa.

źródło: bialek.com.pl

źródło: bialek.com.pl

W dużej łazience mamy do zagospodarowania wiele przestrzeni. Na pewno zatem znajdzie się w niej dużo szafek i półek. Dzięki temu bez problemu zmieścimy w niej wszystkie kosmetyki, akcesoria łazienkowe czy ręczniki. Warto też w łazience wydzielić kącik do prania, odpowiednio go oddzielając, by nie wpłynął negatywnie na całą aranżację.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Duża łazienka daje też możliwość eksperymentowania z materiałami. Na podłodze nie musi znaleźć się jeden materiał. Lepiej połączyć kilka, co będzie wyglądać bardziej oryginalnie i pomoże wizualnie oddzielić poszczególne sfery łazienki. Możemy też stawiać na dowolną kolorystykę, bez obaw że pomieszczenie będzie ponure lub przytłoczone. Dzięki ciekawym barwom w łazience można stworzyć wyjątkowy klimat.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *