Holandia i świat serów

Transport osobowy jest bardzo popularny i ogólnie dostępny. Krajami, do którego często udają się turyści jest między innymi Holandia – kraj tulipanów i …sera.

Podróż do krainy serów

Z serami w Holandii jest podobnie jak z winem w innych krajach. Istnieje wiele gatunków, które niekiedy różnią się jedynie subtelnie smakiem. Prawdziwi smakosze jednak są w stanie takie różnice wyczuć.  Sery holenderskie produkowane są w wielu regionach. Po dzień dzisiejszy wykonuje się je metodą tradycyjną, zgodnie z rytuałami, jakie nauczały babcie i ich babcie…Popularną zasadą sprawdzania jakości sera jest uderzanie w niego ręką, tak by można było stwierdzić czy dziury są odpowiedniego rozmiaru.

ser

Holandia ceni tradycję

Jedną z ciekawszych odmian sera holenderskiego jest Gouda z truflami. To ser, który naprawdę posiada truflowe nadzienie. Delektują się nim przede wszystkim koneserzy, wielu zwykłych zjadaczy uznaje bowiem taką mieszkankę za zbyt kuriozalną. Aromat i smak jest wyjątkowy, podobnie jak ser Unieekas, który przygotowany jest w równie tradycyjny sposób. Przede wszystkim jest wykonywane ręcznie, co jest gwarantem jego wysokiej jakości. Taki ser posiada biały kolor, ponieważ karoten zawarty w serze zamienia się w witaminę A ( inaczej dzieje się w serach z mleka krowiego). Każdy ser w Holandii ma więc swoją tradycję i swoich wiernych miłośników. Transport osobowy, który umożliwia turystom zwiedzenie tego interesującego kraju pozwala poznać i historię serów – symbolu Holandii.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *