Gdy mieszkanie stanowi jeden pokój

jednopokojowe mieszkanieNie każdy ma możliwość mieszkania w sporym mieszkaniu, w którym znajdzie się miejsce na każdy mebel, a tym trudniej jest, kiedy miejsce do mieszkania to po prostu jeden pokój, w którym trzeba wydzielić miejsce na kuchnię i salon. Tutaj rynek meblarski oferuje rozmaite projekty, a dekoratorzy wnętrz chętnie podejmą wyzwanie wyposażenia wnętrz o niewielkim metrażu. Jak się okazuje oddzielenie quasi-salonu nie wymaga wielkiej inwencji twórczej.

By kuchnia była kuchnia, a salon salonem

Zarówno meble stylizowane jak i nowoczesne będą pasowały do małych wnętrz pod warunkiem, że nie jest wymagany przepych. Przepych w małym pomieszczeniu nie tylko optycznie zmniejszy powierzchnię, ale także fizycznie. W związku z tym za pomocą kilku, maksymalnie minimalistycznych zabiegów należy obszar do życia i obszar do gotowania oddzielić. Można to uczynić poprzez skontrastowanie mebli obydwu tych zon, jednak kontrast musi być idealny z dodatkiem kilku wspólnych elementów, spajających kuchnię i pokój dzienny. Miejsce kuchenne oddzielone barkiem przy którym są miejsca do siedzenia, nie tylko oddzieli kuchnię od salonu, ale także wyeliminuje obowiązek posiadania stołu, przy którym spożywać się będzie posiłki.

Ścianka czy parawan?

Wydzielenie może również nastąpić za  pomocą innych rozwiązań, którymi są np. ścianki czy parawany. Ścianka spowoduje, że kuchnia znajdzie się w typowej wnęce, parawan zaś doda mieszkaniu odpowiedniego stylu. Złudzenie, że mieszkania małego metrażu to mniejszy nakład pracy i pieniędzy, nadal jednak pozostaje jedynie złudzeniem, bowiem czasem dopasowanie mebli może wiązać się ze specjalnymi zamówieniami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *