Dzień Dziecka inaczej

Już za kilka dni będziemy obchodzić Dzień Dziecka. Jeśli jeszcze nie wybraliście prezentu, mam dla Was niecodzienny pomysł. Zamiast kolejnej zabawki, gry czy wyjścia do kina możemy naszemu dziecku zrobić wielką niespodziankę. Jak? Odmieńmy jego pokój! I wcale nie sugeruję tu wielkiego remontu…

„Podpisz” pokój. Dzieci uwielbiają podpisywać zeszyty, a nawet książki, które do nich należą. Pozwala im to poczuć, że dana rzecz jest naprawdę ich. Dlaczego więc nie podpisać pokoju? Jeśli rodzeństwo współdzieli ze sobą pokój możemy umieścić imiona nad biurkami lub łóżkami. Napis można wykonać za pomocą szablonu i farby w ulubionym kolorze naszej pociechy. Innym sposobem na wykonanie podpisu jest naklejenie gotowych liter. Poza samoprzylepnymi papierowymi literami, możemy wybrać te wykonane z filcu, drewna lub przypominające małe poduszeczki. Wystarczy dokupić do nich odpowiedni klej. Zanim przystąpimy do klejenia warto przymierzyć każdą kolejna literę i zaznaczyć miejsce, którym ma zostać przyklejona. W ten sposób unikniemy błędów i konieczności poprawek. Pamiętajmy, że ślady po kleju zostawią nieestetyczne plamy. Jeśli nie ufamy klejom, możemy w ścianie zamontować dwa wkręty, na których napniemy sznurek z zawieszonymi literami.

Zaproś do pokoju ulubionych bohaterów. Ścianę w pokoju dziecinnym możemy urozmaicić także przez ścienne naklejki z postaciami z bajek lub filmów. Kiedy nasze dziecko zobaczy na ścianie swoich bajkowych ulubieńców, następnego dnia będzie chciało się nimi pochwalić przed wszystkimi kolegami i koleżankami. Poza konkretnymi postaciami możemy wybrać kilka rysunkowych zwierząt, a pośród nich żyrafę z miarką, na której będziemy regularnie zaznaczać, jak nasze potomstwo staje się „duże”.

Balony, lampiony. Kiedy jesteśmy z dziećmi w ZOO lub wesołym miasteczku, czy kiedykolwiek zdarzyło się, żeby nie poprosiło „kup mi balon…”? Dzieci po prostu je kochają. Możemy zadbać, aby miały je zawsze. We własnym pokoju. Wykonane z papieru, podobnie jak lampiony, nie tracą kształtu. Za pomocą dwóch zbitych na krzyż listewek i sznurka, możemy zrobić z nich ozdobę zawieszaną pod sufitem. Wystarczy zamontować jeden haczyk. Kolorowa zwierzęca ferajna lub przedstawienie Układu Słonecznego sprawi, że nudny sufit odejdzie w zapomnienie. W pokoju chłopca, zamiast balonów, można powiesić kilka modeli samolotów.

Kolorowy świat. Jeśli chcemy ożywić pokój dziecka tak, aby czuło się w nim swobodnie i miało więcej energii, możemy to osiągnąć w prosty sposób. Kolorowe, wzorzyste zasłonki, zabawne poduszki ozdobne i kilka obrazków. Oto mój przepis na metamorfozę pokoju z godzinę. Do pokoju dziewczynek koniecznie wybierzmy motywy kwiatowe lub godne małej księżniczki. Zaś do pokoju chłopców… Dinozaury? Auta? Sami wiecie, co Wasze dzieci lubią najbardziej.

Jeśli z okazji Dnia Dziecka zafundujecie swojemu potomstwu metamorfozę pokoju, to radość z prezentu nie skończy się następnego dnia. Dobrze zaaranżowany pokój pomaga dziecku w samodzielnym zagospodarowaniu wolnego czasu i ułatwia wyciszenie się, kiedy przychodzi pora odpoczynku. Ponadto taki prezent przyniesie nam, stylistą własnego domu, wiele satysfakcji.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *