Drzwi na miarę wnętrza

drzwiMówi się, że kiedyś zamiast drzwi stosowano zasłony i trudno się z tym nie zgodzić, aczkolwiek potrzeba matką wynalazku, a potrzebę stanowiło zamykanie pomieszczeń. Dzisiaj drzwi powinny charakteryzować wnętrze, dobór ich jest więc niezwykle ważny, albowiem całość kompozycji wnętrza przez ten ruchomy element może zostać zaburzona. Inne są drzwi dla wnętrz, w których dominują meble stylizowane, a jeszcze inne wymaga wystrój wnętrz nowoczesnych.

Jakie drzwi do którego wnętrza?

We wnętrzach nowoczesnych idealnie sprawdzają się drzwi szklane, czy to szkło hartowane czy zwykłe, na pewno jest domeną tego typu wnętrz,  najlepiej gdy dodatkowo ma elementy chromowane. Wnętrza klasyczne z kolei do wieli wnętrz powinny mieć drzwi dwuskrzydłowe o ładnym zdobieniu, dzięki któremu widać przepych. Proste drzwi charakteryzują także style z Dalekiego Wschodu, gdzie pomijając aranżacje hinduskie, stawia się na minimalizm. Tak ważna jest konstrukcja drzwi jak i ich kolor, w związku z czym wybór musi być rozważny, pamiętając jednocześnie o framugach i wyglądzie ogólnym pomieszczenia.

W klamkach siła

Nawet najpiękniejsze, najbardziej idealne drzwi dobrane dla określonego pomieszczenia mogą owe pomieszczenie zepsuć z powodu źle dobranej klamki. Klamki klasyczne są bogato zdobione, często przedstawiają jakiś wzór bądź nawet jest na nich wyryta jakaś postać. O wystroju domu wiele powinny mówić już same drzwi wejściowe do domu lub mieszkania, dlatego wybór drzwi należy potraktować z należytą uwagą, ponieważ prócz funkcji dekoracji domu, muszą współgrać z wystrojem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *