Dom a la górska chata

gorska-chataDomki w górach najczęściej posiadają piękny kominek, a ściany wyłożone są drewnianymi deskami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby i dom, w którym się mieszka chociażby na obrzeżach wielkiego miasta, nie mógł być zrobiony w bardzo podobny sposób, choć koszty takiego przedsięwzięcia są znacznie większe niż koszty aranżacji wielkomiejskich czy nawet klasycznych.

Romantycznie w zimowy wieczór

Górskie chaty kojarzą się głównie z romantycznymi zimowymi wieczorami, tuż przy kominku z lampką czerwonego wina w ręku. Górskie chaty to także spotkania z przyjaciółmi, wieczory z nimi spędzone na oglądaniu filmów i wspólnych kolacjach zrobionych małymi nakładami pracy. Teraz nie trzeba wyruszać w góry, by mieć taką magię we własnym wnętrzu, aczkolwiek za oknem nie będzie gór, z których można zjeżdżać na nartach. Projektem wnętrza niech zajmie się od początku do końca specjalista, najlepiej jeśli jest to nadzorujący budowę architekt, ponieważ wszelkie konieczne zmiany zostaną od razu wykonane. Wystrój wnętrz i artykuły dekoracyjne to drewno oraz wiszące gałązki czy też leśne trofea. Ściany pokrywają deski, a więc konieczne też będzie zabezpieczenie kominka.

Dodatki

Na podwórku można wybudować drewnianą wannę z jacuzzi dodatkowo dającą efekt, bądź zaaranżować specjalny mały budynek z sauną. Dobrze jest się wygrzać w zimowy wieczór i choć wokół gór nie będzie, to atmosfera takich pomieszczeń będzie iście górska.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *