Dekorowanie i malowanie ścian

Dekorowanie ścian jest jednym z najczęstszych zabiegów wykonywanych we wnętrzach mieszkalnych. W tej dziedzinie moda zmienia się bardzo często. Niegdyś popularne były malowidła wykonane przez ówczesnych artystów, przypominające wydarzenia typu wojny, walki, biesiady itd. Następnie na salony wkroczyły ozdobne i eleganckie tapety. Ozdabiały niemalże każdą ścianę i nadawały wnętrzom luksusowego wizerunku, jeszcze niedawno słyszało się, iż tapety wyszły z mody i wszelkie ściany zaczęły się pokrywać różnobarwnymi farbami.

Powrót do przeszłości

Obecnie znów wracamy do trendów zapoczątkowanych wiele lat temu i wnętrza naszych domów zaczynają pokrywać wzorzyste tapety. Ich różnorodność zadziwia barwą i strukturą a także przeznaczeniem, mamy tapety odporne na wilgoć stosowane w łazienkach i kuchniach a także delikatne i eleganckie przyklejane w salonach i sypialniach. Często tapeta zakładana jest tylko na jedną ścianę w pomieszczeniu lub jej część dla uzyskania efektownej abstrakcji i oryginalności.

Nowoczesne rozwiązania

Na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju ozdobniki na ściany. Zaczynając od szablonów, dzięki którym na ścianie możemy namalować ciekawe wzory bez posiadania szczególnych zdolności artystycznych. Możemy również zakupić ciekawe naklejki stosowane głównie w pokoju dziecięcym czy łazienkach lub specjalny brokat stosowany na mokrą farbę i nadający mu niepowtarzalnego świecącego wyglądu. Dostępne są również naklejki piankowe i ciekawe świecące szablony, które po zgaszeniu światła świecą w ciemności. Sposobów na ozdobienie i udekorowanie ścian jest wiele i z pewnością niektóre różnią się od starodawnych.
 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *