Czy warto budować własny dom?

Posiadanie własnego domu, to marzenie na które wiele rodzin bierze kredyty na całe życie. Inni oszczędzają przez wiele lat, nie pozwalając sobie na żadne przyjemności. Co nami kieruje, iż jesteśmy w stanie tak wiele poświęcić dla czterech kątów?

Chęć posiadania

Chyba każdy zgodzi się z przysłowiem – Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Nic więc dziwnego, że odczuwamy potrzebę posiadania wymarzonego domu, który będzie zbudowany i urządzony stricte według naszych gustów oraz upodobań. Pomimo tego, iż często za taki dom musimy płacić nawet przez trzydzieści lat, tak naprawdę jest on naszą własnością, co w przyszłości, na przykład dla naszych dzieci bądź wnuków, może okazać się bardzo korzystne i intratne. Mogą go sprzedać za dużo większe pieniądze. Jest to również dobra inwestycja, jeżeli posiadamy działkę pod dom w dogodnym miejscu, na przykład w pobliżu autostrady lub pod dużym miastem. Z całą pewnością, za kilka bądź kilkanaście lat, gdy miasto zacznie się rozrastać zgłoszą się do nas deweloperzy czy też właściciele spółki, którzy będą chcieli odkupić nasz teren. A wówczas możemy zarobić naprawdę ogromne pieniądze!

Popularność

W ciągu ostatnich kilku lat bardzo popularne stały się domy góralskie, gdzie wykorzystuje się wiązary dachowe. Zyskując tym sposobem dodatkowe pomieszczenie – strych, który można zaaranżować. Oprócz tego, nasz dom na pewno zostanie wyróżniony na tle innych sąsiednich domów, które z reguły mają proste dachy bądź tylko delikatnie spadziste.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *