Co jest praktyczniejsze – wanna czy kabina prysznicowa?

Urządzając łazienkę wiele osób ma dylemat pomiędzy tym, czy zamontować w nich kabinę prysznicową czy wannę. Są zwolennicy zarówno pierwszego rozwiązania jak i drugiego. Za kabiną prysznicową zdecydowanie przemawia fakt, iż wykorzystuje się wówczas mało wody – zdecydowanie mniej aniżeli podczas kąpieli w wannie. Prysznic w kabinie zazwyczaj trwa szybciej i dla wielu osób jest dużo wygodniejszy – szczególnie jeżeli zamontuje się w niej wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak deszczownice czy bicze wodne. Poza tym, niezaprzeczalnym plusem kabiny prysznicowej jest fakt, że zajmuje ona mało miejsca w łazience.

Dlaczego warto wybrać wannę?

Głównym powodem jest wygoda. Wiele osób lubi zrelaksować się podczas długiego wypoczynku w wannie. Kilka zapachowych olejków, płynów do kąpieli oraz świeczki ustawione na wannie – to wszystko sprawia, że kabina prysznicowa nigdy nie będzie w stanie dorównać wannie.

Dwa w jednym

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe połączone z wanną. Jest to nowoczesne rozwiązanie, idealne dla osób, które lubią czasem wziąć szybki prysznic, a czasem długą relaksującą kąpiel w wannie, wypełnionej olejkami zapachowymi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *