Choć, pomaluj swój świat

malowanieMalowanie ścian na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo proste. Ktoś mógłby pomyśleć, że po prostu bierze się pędzel albo wałek, kupuje farbę w ulubionym kolorze, i już możemy przystępować do pracy. Jednak jest to myślenie bardzo mylne. Tak można zrobić, kiedy nie chce się, żeby pokój wyglądał dobrze, a chce się, żeby farba spadła ze ścian już po kilku miesiącach lub nawet tygodniach. Malowanie ma ogromny wpływ na wystrój wnętrz. Nieraz o wiele większy niż niektóre artykuły dekoracyjne.

Farby

Farby do malowania ścian powinny być dobrze dobrane. Należy także pamiętać o dobraniu odpowiednich narzędzi do malowania. W zależności od ściany, musi być odpowiednio dobrana farba. Najczęściej używanymi farbami do malowania ścian w pomieszczeniach są farby emulsyjne (dyspersyjne). Mają one wiele zalet, które przydają się podczas malowania ścian. Pomalowanie ściany dobrą farbą może mieć podobne znaczenie jak meble stylowe w salonie.

Zalety farb emulsyjnych

Farba typu emulsyjnego bardzo dobrze i łatwo rozprowadza się po ścianie, co sprawia, że malowanie jest łatwe, a bywa także wręcz przyjemne. Ponadto farba emulsyjna potrafi szybko wyschnąć, a więc malowanie takimi farbami jest niezwykle praktyczne. A takie właśnie powinno ono być. Warto również zauważyć, iż ten rodzaj farby jest zmywalny a co za tym idzie, łatwo usunąć ją z przypadkowo zachlapanych przedmiotów oraz odzieży. Kolejnym plusem farby emulsyjnej, jest dostępna mnogość jej kolorów a nawet stworzenie indywidualnie wybranego koloru.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *