Blat kuchenny z kamienia

blat kuchennyKamień od dawna wykorzystywany jest jako element używany w budownictwie i nie ma się czemu dziwić, bo to jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów. Wraz z rozwojem nauki, coraz częściej zaczyna używać się różnych substytutów jeśli chodzi o materiały do blatów kuchennych. Są to zarówno sklejki drewniane, jak i czyste drewno, ale pojawia się też szkło, kompozyt czy materiały całkowicie otrzymane poprzez polimeryzację.

Jakie kamienie?

Nie jest tu mowa o kamieniach zebranych z ulicy, ale o kamieniach naturalnych, przerabianych skał czy to magmowych, czy też metamorficznych. Marmury, granity czy trawertyny wybiera się głównie dlatego, że są to kamienie łatwe w obróbce, polerowaniu oraz ich wydobywanie obejmuje dość spore płyty, wszakże z małymi płytkami niewiele firmy kamieniarskie byłyby w stanie zrobić. Oczywiście wyżej wymienione kamienie należą do tych droższych, a przecież alternatywą mogą być piaskowce czy inne, tańsze kamienie. Ogólnie blat kuchenny nie pełni jedynie funkcji ozdoby kuchni, ale ozdoby domu w całości, ma za zadanie zachwycać przede wszystkim gospodynie domowe, które zazdrościć będą wyboru kamienia. Nie ma znaczenia, czy kuchnia zdominowane jest przez meble rustykalne czy nowoczesne, bowiem do każdej kuchni da się dobrać odpowiedni kamień.

Nieestetyczna wartość kamienia

Prócz tego, że kamienie idealnie prezentują się jako blaty kuchenne i dekoracje wnętrz, należy wymienić jeszcze ich ważne właściwości, wśród których znajdą się głównie parametry wytrzymałościowe: czy to chodzi o trwałość mechaniczną związaną z uderzeniami, rysami bądź o wytrzymałość termiczną. Warto sprawdzić więcej na temat takich blatów tutaj.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *