Barokowa sypialnia

barokowa sypialniaKrólewskie, wielkie łoże, baldachim, podnóżek  i wiele innych, bogato zdobionych elementów – tak wyglądała typowa  barokowa sypialnia. Zresztą w baroku była one miejscem reprezentacyjnym. Łoże ustawione na pięknie zdobionym podeście można wykonać także w warunkach domowych zachwycając wszystkich przepychem.

Kolory i zdobienia

Ściany, jakie posiada wnętrze barokowe sypialni powinno być w jasnym kolorze na granicy jaskrawości. Szafy i komody sypialniane baroku stać powinny na nóżkach, a drzwi zdobione ornamentyką i zawijasami ze złotymi elementami. Same drzwi wejściowe do takiej sypialni winny być dwuskrzydłowe. Elementem zdobniczym z pewnością będzie wielki baldachim szyty złotymi nićmi. Do Podstawowe wyposażenie wnętrz sypialni barokowych to także duża ilość poduszek i wałków-zagłówków z pięknej i delikatnej tkaniny. To również elementy, które najlepiej obszyć złotą nicią. Dopełnienie sypialni barokowej mogą stanowić sekretarzyki z siedzeniem przypominającym tron i toaletki lub biurko. W ten sposób można przenieść się w czasy Ludwika XIV będąc niemal mieszkańcem jednej z jego komnat.

Meble barokowe w innych państwach

Zazwyczaj mówiąc o baroku, ma się na myśli barok francuski, a przecież styl ten obejmował niemal całą Europę, przy czym każe państwo wprowadzało własne dodatki. Na przykład w Holandii dominowały brązy, nogi mebli były w kształcie kuli. Anglia stosowała pokrycia na łóżka z draperii przy dekoracjach dość minimalistycznych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *