Aneks kuchenny zamiast typowej kuchni

aneks kuchennyMałe mieszkania wymagają od domowników radykalnych cięć w meblach. Jeśli kawalerki nie zachwycają metrażem, warto zastanowić się nad postawieniem aneksu kuchennego, który będzie zastępował z powodzeniem meble kuchenne. Tutaj jest podobnie, jak z innymi projektami – takie rozwiązanie zostało wynalezione dawno temu, ale dopiero niedawno zyskało dużą popularność podczas masowego wypuszczania na rynek coraz nowszych projektów tego typu.

Co w aneksie kuchennym?

Skoro aneks kuchenny ma zastępować całą kuchnię, to przede wszystkim musi mieć trochę szafek, w których zmieści się wszystko, co konieczne. Choć wydaje się, że może to być problematyczne, to tak naprawdę w małych mieszkaniach przebywają głównie osoby samotne bądź pary. Wiele aneksów poza tym jest przeznaczonych do zabudowy, a więc istnieje miejsce i szafka pod zlew, do kuchennej płyty, dzięki której będzie można gotować posiłki, a także miejsce na małą lodówkę – również do zabudowy. Raczej rezygnuje się z kupna osobnego sprzętu, ponieważ wymaga to dodatkowego miejsca, pomijając fakt, że koncepcja w taki sposób może zostać zaburzona.

Aneks kuchenny nie tylko nowoczesny

Choć jak zostało napisane wcześniej, lansowanie aneksów kuchennych rozpoczęło się stosunkowo niedawno, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ów aneks zapełniły meble rustykalne. Ozdoby domu o niewielkim metrażu są zbędne, to meble mają nimi być. W związku z tym należy wybrać idealny kolor owego aneksu, a także unikatowe uchwyty oddające charakter wystroju. Rozwiązań jest sporo i nie trzeba szukać rad u doradców, dla których wystrój wnętrz jest chlebem powszednim, ale wystarczy zrobić małą wycieczkę po salonach z meblami kuchennymi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *