5 bajecznych lampek – hand made – part1 ;)

Sklepy z artykułami wykończeniowymi proponują nam w swojej ofercie dziesiątki, jeśli nie setki, pomysłów na aranżacje oświetleniowe do naszych domów. Niektóre z nich są nam znane aż do znudzenia. Inne są bardzo oryginalne i wybierając je, możemy mieć nadzieję, że nie spotkamy ich u naszych znajomych. Jeśli jednak naprawdę zależy nam na oryginalności, to warto spróbować samemu zrobić abażur do lampy. Jak? Oto kilka pomysłów.

 

Do kuchni zwykle wybieramy górne oświetlenie na jedną żarówkę. Oprawka zamontowana na zwisającym przewodzie jest najczęściej osłonięta przez półkolisty klosz z metalu lub tworzywa. Można zastąpić go w prosty, ale bardzo efektowny sposób. Na przykład rozpołowionym globusem. Wystarczy poszerzyć otwór, jak pozostał po zdjęciu uchwytu dla globusa. Globus o dużej średnicy, rozcięty na pół może stanowić oprawę aż dla punktów świetlnych. Jeden można wykorzystać w kuchni, a drugi na przykład w przedpokoju.

Górne światło może wyglądać bardzo oryginalnie, jeśli wykorzystamy zwykły papierowy abażur i własnoręcznie go przyozdobimy. Najprościej będzie do pomalować, ale jeśli nie czujemy się na siłach, bo uważamy, że nie mamy zdolności, możemy go okleić. Warto wykorzystać do tego papierowe serwetki stołowe. Wystarczy je rozwarstwić i przykleić jedynie zadrukowaną stronę delikatnym klejem.

 

Lampki nocne z prostym materiałowym abażurem ozdobimy przez naszycie kolorowych guzików. Różne kształty i barwy ożywią najzwyklejszy abażur. Niepowtarzalny abażur można wykorzystać w pokoju dziecięcym, pogodnej sypialni. Zamiast guzików można użyć naszywek lub koralików. Ważne jest nie tylko to, co naszywany, ale również to, czym. Guziki najlepiej przyszyć kolorową grubą nicią, koraliki – żyłką, a naszywki cienką nicią dopasowana kolorystycznie tak, żeby nie było jej widać.

Abażur do sypialnianej lampki można zaaranżować w romantycznym stylu. Wystarczy za pomocą kleju uniwersalnego okleić go sztucznymi papierowymi kwiatami. Róże, fiołki, orchidee – każdy rodzaj kwiatów może na stałe zagościć w naszej sypialni. Co więcej, taka lampka to niezwykły pomysł na prezent dla dziewczyny. Kiedy ta zobaczy, że chłopak sam, własnoręcznie zrobił dla niej lampkę – na pewno będzie nie tylko zaskoczona, ale i wzruszona.

Dla osób ceniących oryginalne rozwiązania, które nie chcą, aby ich mieszkanie wionęło aranżacją skopiowana z gazetek reklamowych, własnoręcznie wykonane osłony dla punktów świetlnych to prosty i efektowny sposób na osiągnięcie niepowtarzalnego nastroju w domu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *